Все про першу медичну допомогу
навигация

в контексті

13 октября 2008
М'які тканини включають в себе шари шкіри, жирову тканину і м'язи, які захи-
щають відділи, що розташовані глибше. Сама по собі шкіра являється найбільш розповсюдженим органом тіла. Вона служить захистом організму, регулює температуру тіла і виступає в якості дотикового органа за рахунок розташованих в ній нервових закінчень.
Шкіра має два шари. Зовнішній шар шкіри, епідерміс, служить перепоною мікробам, які викликають інфекцію. Більш глибокий шар, дерма, містить нерви, потові та жирові залози і багаточисленні кровоносні судини. Більшість пошкоджень м'яких тканин являються болючими і найчастіше супроводжуються кровотечею.
Під шкірою розташований жировий прошарок. Він допомагає підтримувати постійну температуру тіла. М'язи знаходяться під жировим прошарком.
В шкірі також виробляється вітамін Д і відкладаються мінеральні речовини.
У осіб з світлою шкірою її колір допомагає визначити стан здоров'я. Коли кров циркулює близько до поверхні шкіри, вона на вигляд розова і тепла на дотик. Але коли приплив крові до поверхні шкіри порушується, як, наприклад, в стані шоку, шкіра стає блідою та холодною. Подібні зміни важко визначити у осіб з темним кольором шкіри.
Більшість пошкоджень м'яких тканин захоплює зовнішні шари. Але при сильному зовнішньому впливі можливе пошкодження усіх шарів м'яких тканин.

 (голосов: 0)


Добавление комментария
Ваш нік:
Пошта:Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Символи на картинці:наше опитування
Чи важливі для вас знання першої медичної допомоги

Так
Ні
Незнаю


популярне