Все про першу медичну допомогу

damkinet

навигация

в контексті
От гриппа, простуд и гайморита можно защититься, даже не выходя на улицу! Выглядит невероятно? Возможно. Но еще удивительнее, что средства-защитники мы сможем найти просто… у себя дома. Да еще и такие, которые ничуть не уступят по качеству аптечным лекарствам.

Многие из них нам известны. Это лимон, имбирь, клюква, мед, молоко – из них можно приготовить натуральные противопростудные чаи, а также лук и чеснок. Из трав от респираторных вирусов защитят эвкалипт, мелисса, эхинацея, можжевельник, ромашка, полынь.

Однако знаете ли вы, что одним из самых эффективных методов предупреждения простуды является промывание носа? Его слизистая оболочка является первым барьером на пути вирусов, и если она повреждена, то увы, путь инфекции открыт.

Несправжній круп — запалення верхніх дихальних шляхів недифтерійної етіології, викликане активним вірусом. Часто під цим терміном мається наувазі гострий ларингіт. Зустрічається у малюків та дітей віком від З місяців до 3 років.
Епіглотит — загрожуюча життю бактеріальна інфекція, яка визиває сильне запалення надгортаника. Звичайно зустрічається у дітей віком від 3 до 7 років.
Ознаки та симптоми несправжнього крупа та епіглотита
Інколи буває тяжко відрізнити одне захворювання від іншого.
В обох випадках може бути розлад дихальної функції різного ступеню: він може виявлятися в роздування ніздрів, синюшності губ та ніздрів, що свідчить про дихальну недостатність у дітей. Загострення запалення звичайно відбувається у нічний час. Якщо не надати допомогу своєчасно, це може призвести до повної непрохідності дихальних шляхів та смерті.
Надайте допомогу, як при дихальній недостатності.
Допоможіть дитині зайняти зручне для неї положення, не намагайтеся укласти дитину.
Вологе тепле повітря допоможе дитині дихати; можна включити гарячий душ у ванній кімнаті та наповнити її парою (не поміщайте дитину у воду). Холодне вологе повітря може погіршити стан хворого.

1. Використовуйте презервативи з натураль
ної гуми (латекса), вірне використання
яких знизить ризик передачі венеричної
хвороби. Треба використовувати тільки
високоякісні латексні презервативи.
2. Обмежте кількість ваших сексуальних
партнерів. Треба добре все знати про люди
ну, з якою ви збираєтесь зайнятись сексом.
Це допоможе вам зменшити ризик захво
рювання.

При наданні першої допомоги собі або знайомим, наприклад, членам вашої родини, напевно, вас будуть турбувати питання зараження. Але для зменшення ризику передачі інфекції, коли б ви не надавали першу допомогу, необхідно додержуватись наступних заходів безпеки: По можливості надягайте гумові рукавички та інші заходи захисту.
Намагайтесь не доторкатися до виділень постраждалого (кров, слина, блювота і т.п.) та запобігайте попаданню на вас їх бризок. І Треба використовувати ефективні методи запобігання контакту з виділеннями постраждалого. Наприклад, якщо вам необхідно зупинити кровотечу методом прямого тиску на рану, попрохайте постраждалого прикласти серветку своєю рукою або покладіть серветку чи іншу чисту та суху тканину між вашою рукою та раною. Для захисту можна також використовувати целофанову обгортку або гумові рукавички.
І Закрийте пластирем будь-які порізи, царапи-ни та рани на вашій шкірі.
• Одразу ж після надання першої допомоги ретельно вимийте руки з милом , навіть якщо на них були надягнені рукавички. Викорис-
товуйте спеціальний умивальник або раковину у туалеті, але не мийте руки поблизу харчових продуктів
• Запобігайте приймати їжу або пити при наданні першої допомоги до тих пір, доки не помиєте руки.

Від інфекційних захворювань нас захищає шкіряний покрив та імунна система. Інфекційні хвороби передаються переважно двома основними шляхами: при контакті та при диханні
При доторканні до носія інфекції мікроорганізми можуть проникати в організм здорової людини через щілину або поріз на шкірі, через очі, рот чи статевим шляхом. Найбільш серйозний ризик представляє прямий контакт з кров'ю або виділеннями інфікованої людини, особливо, якщо у вас на шкірі є відкриті рани. Інфекція також може передаватися через предмети, забруднені кров'ю або виділеннями носія інфекції (непрямий контакт). Хоч шкіряний покрив захищає нас від захворювань, які передаються при контакті, проте гострим предметом можна пошкодити шкіру і таким чином занести інфекцію в організм. Необхідно завжди додержуватися найбільшої обережності, маючи справу з предметами, які можуть бути інфікованими.наше опитування
Чи важливі для вас знання першої медичної допомоги

Так
Ні
Незнаю


популярне