Все про першу медичну допомогу

damkinet

навигация

в контексті

13 октября 2008
Для нормального функціонування клітинам організму необхідний цукор як джерело енергії. В процесі травлення організм розщеплює їжу на цукри, які надходять у кров. Проте цукор не може вільно проникати з крові в клітини організму. Інсулін, що виробляється підшлунковою залозою, необхідний для безперешкодного проникнення цукру в клітини. Без відповідного балансу між цукром та інсуліном клітини починають голодати, а організм — функціонувати неправильно.
Причини невідкладних станів при діабеті
Причиною невідкладних станів при діабеті є дисбаланс рівня цукру та інсуліну в крові. Для підтримання нормального рівня цукру в крові хворі діабетом повинні суворо стежити за харчуванням і фізичним навантаженням. Хворі інсулін-залежною формою діабету повинні також стежити за споживанням інсуліну. Якщо ж ці два фактори виходять з-під контролю, людина може опинитися в одному з двох можливих станів.
Гіперглікемія: при дуже низькому рівні інсуліну в організмі різко підвищується вміст цукру в крові. Це виникає, коли хворий приймає недостатню кількість інсуліну.
Гіпоглікемія: при високому рівні інсуліну в організмі різко знижується вміст цукру в крові. Це виникає, коли хворий недостатньо добре харчується, має надмірне фізичне навантаження, зазнає великого емоціонального стресу, споживає дуже багато інсуліну.
Хоча запобігти розвитку діабету неможливо, виникненню невідкладних станів при цій хворобі часто можна запобігти. Дуже важливо, щоб хворий діабетом мав суворо нормоване фізичне навантаження і дотримувався дієти, призначеної лікарем. Хворі, що приймають інсулін, повинні бути обережними щодо точного дозування та часу інфекцій і регулярно перевіряти кров на цукор. Хворий цукровим діабетом, який тримає ці фактори під суворим контролем, може повністю уникнути проблем.
Ознаки і симптоми невідкладних станів при діабеті
Основні ознаки і симптоми гіперглікемії і гіпоглікемії дуже схожі. Нижче наведені основні симптоми:
прискорений пульс;
прискорене дихання;
• часте сечовиділення;
• бажання їсти і пити;
• запах ацетону з рота;
• пітливість;

• запаморочення, сонливість, сплутаність сві
домості і дивна поведінка, що часто сприйма
ють за стан алкогольного сп'яніння;
• при погіршенні стану можливі судоми та
втрата свідомості.
Не варто турбуватися, якщо ви не спроможні відрізнити гіперглікемію від гіпоглікемії, оскільки перша допомога при цих станах однакова.

наше опитування
Чи важливі для вас знання першої медичної допомоги

Так
Ні
Незнаю


популярне