Все про першу медичну допомогу

damkinet

навигация

в контексті

13 октября 2008
Передчасні пологи
Іноді буває, що вагітна жінка, у якої розпочалась пологова діяльність, не може потрапити до медичної установи до початку розродження. В цьому випадку негайно викликайте «швидку допомогу». Перша допомога в даній ситуації полягає у сприянні жінці до, під час і після пологів, а також у догляді за новонародженим.
Анатомія і фізіологія пологів
Плід, що розвивається до настання пологів, звичайно займає в матці (утробі) положення головкою вниз. Плід оточений оболонкою з навколоплодними водами (амніотична оболонка) і сполучений з матковою плацентою за допомогою пуповини.
Коли організм жінки готовий до пологів, матка починає регулярно скорочуватися. Перейми — це ритмічне скорочення м'язів матки, що проходять хвилеподібне. Цей період називається пологовою діяльністю. Час між переймами вимірюється від початку однієї до початку наступної. Після пологової діяльності оболонка з навколоплодними водами може розірватися. Поступово перейми стають ін-тенсивнішими та частішими і шийка матки -отвір матки, що веде до пологового каналу (піхва), - - розширюється для проходження плоду.
Пологова діяльність може продовжуватися до 16 годин і більше у жінки, яка народжує вперше, але буває значно коротшою у жінки, яка вже має дітей.
Раптові пологи частіше можуть настати у жінки, яка вже народжувала, тому що в цьому випадку пологова діяльність проходить значно швидше.
Чим менше часу залишається до пологів, тим частішими, довшими і сильнішими стають перейми. Під час розродження скорочення матки, які звичайно проходять з проміжками менше двох хвилин, починають проштовхувати плід вниз по пологовому каналу назовні. Ускладнення бувають рідко, більшість пологів являють собою нормальний і природний процес.

наше опитування
Чи важливі для вас знання першої медичної допомоги

Так
Ні
Незнаю


популярне