Все про першу медичну допомогу

damkinet

навигация

в контексті
Додержуйтесь вказівок міських керівників.
1. Намагайтеся визначити, де ви знаходитесь, і розшукати членів вашої родини.
2. При виникненні невеликої пожежі намагайтеся гасити її власними силами, доки не прибуде допомога.
3. Не користуйтеся відкритим вогнем або сірниками для освітлювання приміщення. Не паліть.
4. Надайте першу допомогу постраждалим та допоможіть людям вибратися з-під уламків.
5. Наводячи порядок в домі, пам'ятайте, що під уламками можуть знаходитися тварини. Лякана тварина може напасти на вас.
6. Проходячи біля зруйнованого будинку, впевніться в його безпеці. Обходьте стороною повалені мережі електропередач, дерева, бережіться уламків, падаючих із зруйнованих споруд.
7. Не створюйте перешкод на шляхах.
8. Якщо вода попала в те місце, де знаходиться головний електричний рубильник, не вмикайте його, доки він не буде перевірений фахівцями.

При великій промисловій катастрофі головним завданням є:
• своєчасне оповіщення і організація захисту робітників і службовців об'єкта, всього проживаючого поблизу населення, якому загрожує небезпека;
• розшук постраждалих та надання їм медичної допомоги;
• локалізація та гасіння пожеж;
• запобігання і обмеження руйнівної дії факторів, які супроводжують катастрофу.
При ліквідації наслідків катастрофи треба здійснювати такі заходи:
• усунути обвалення або укріплення конструкцій будинків, які загрожують падінням;
• ліквідувати аварії на комунально-енергетичних мережах;
• налагодити технологічні лінії;
• провести інші невідкладні роботи.

Внаслідок аварій на об'єктах, які виробляють або використовують сильнодіючі отруйні речовини (СДОР), люди, які працюють на об'єкті, та населення, яке мешкає поблизу об'єкта, можуть отримати тяжкі ураження.
СДОР проявляють уражаючу дію на людей при попаданні їх парів і аерозолів в атмосферу, при розливі цих речовин на місцевості і різних поверхнях.
В разі аварій на хімічно небезпечному об'єкті негайно сповіщаються робітники і службовці об'єкта.
Повідомлення про велику хімічну аварію передається мовною інформацією з використанням державних мереж радіо- і телевізійного мовлення.
Під час катастрофи
Почувши повідомлення про аварію, треба надягти засоби захисту органів дихання, найпростіші засоби захисту шкіри, по можливості швидко залишити район аварії. Люди, які перебувають у будинках, зачиняють вікна, кватирки, здійснюють повну герметизацію житла, вимикають нагрівальні прилади, газ, гасять вогонь у грубах.
Знаходячись на вулиці, не треба входити у зону аварії і доторкатися до заражених предметів руками. Для захисту органів дихання використовуються протигази (промислові, ізолюючі), ватно-марлеві пов'язки, змочені відповідним розчином, в залежності від виду СДОР, або водою.
Евакуація населення з району можливого зараження СДОР (при потребі) здійснюється до підходу хмари зараженого повітря.
Збір людей, як правило, здійснюється по будинках та під'їздах.

До катастрофічних наслідків можуть привести аварії з викидом радіоактивних речовин (РР) в навколишнє середовище. В такому разі, як правило, може виникнути радіоактивне зараження за межами території об'єкта, опромінення населення і забруднення території в небезпечних для здоров'я людей рівнях.
В разі аварії на атомній електростанції (АЕС) здійснюється оповіщення населення з використанням засобів державних мереж проводового, радіо- і телевізійного мовлення. У зв'язку з цим населенню, яке мешкає в зазначених пунктах, треба знаходитись в приміщеннях, виконати додаткову герметизацію житлових приміщень і місць перебування домашніх тварин, вжити йодний препарат. Надалі діяти відповідно з вказівками штабу Цивільної оборони.
При отриманні сигналу про аварію на АЕС, на підприємстві атомної промисловості, працююча зміна ховається у сховищах, а населення, яке мешкає у 30 кілометровій зоні, в захисних спорудах або евакуюється. При цьому надаються індивідуальні засоби захисту, беруться запаси харчів, води, предмети першої потреби. Якщо обставини змушують людей тимчасово залишитися на зараженій території, треба:
• якнайшвидше провести роботи по герметизації житлових приміщень (закрити цупкою тканиною вікна, зашпарувати щілини та отвори, щільно закрити двері);
• в сільській місцевості домашні тварини заганяються у підготовлені для тривалого утримання приміщення;
• обслуговуючий персонал тваринницьких ферм ховається в протирадіаційних укриттях (ПРУ), підготовлених поблизу ферм. На зараженій місцевості треба вести себе дуже обачливо:
• використовувати засоби індивідуального захисту;
• не виходити без потреби на вулицю;
• виходити з укриттів і сховищ якнайрідше і на недовгий час;

Під час стихійного лиха, техногенної катастрофи виникають масові ураження людей, що потребує надання допомоги. Крім медичних працівників, активно залучається населення. Тому населення повинне не тільки знати, але і вміти практично виконувати елементи першої допомоги постраждалим.
Надаючи першу допомогу, перш за все необхідно припинити дію на організм уражаючих факторів: вивести постраждалого із палаючої будівлі, загасити на ньому горящий одяг, що горить або тліє; звільнити з-під завалу, від дії електричного струму, якщо місцевість заражена СДОР — надягти протигаз.наше опитування
Чи важливі для вас знання першої медичної допомоги

Так
Ні
Незнаю


популярне