Все про першу медичну допомогу

damkinet

навигация

в контексті

1 октября 2008
Попадання повітря в шлунок
Під час штучної вентиляції легень повітря звичайно прямує в легені постраждалого. Але в деяких випадках повітря може попасти замість легень в шлунок. Не переповнюйте легені постраждалого повітрям. Зупиніть вдування, як тільки піднімиться його грудна клітка. Крім того, якщо голова постраждалого недостатньо закинута, дихальні шляхи будуть відкриті лише частково і підняття грудної клітки при цьому може бути незначним. Це може привести до того, що рятівник почне робити більш сильні вдування і повітря попаде в шлунок. І нарешті, якщо вдування проводяться занадто швидко, підвищений тиск в дихальних шляхах також приводить до попадання повітря в шлунок. При проведенні довгих повільних вдувань тиск в дихальних шляхах знижується.
Попадання повітря в шлунок небезпечне, бо може викликати блювоту. При блювоті у постраждалого, який знаходиться без свідомості, можливе попадання блювотних мас в легені. Це називається аспірацією. Аспірація ускладнює проведення штучної вентиляції легень і може привести до фатальних наслідків.
Блювання
При проведенні штучної вентиляції легень у постраждалого може початись блювання, навіть без попадання повітря в шлунок. В цьому випадку переверніть постраждалого набік, тримаючи голову та хребет на одній осі. Це допомагає запобігти попаданню блювотних мас до ле-
гень. Швидко очистіть рот постраждалого і, поклавши його знову на спину, продовжуйте штучну вентиляцію легень.

наше опитування
Чи важливі для вас знання першої медичної допомоги

Так
Ні
Незнаю


популярне