Все про першу медичну допомогу

damkinet

навигация

в контексті

24 сентября 2008
Як тільки ви визначили, що невідкладна ситуація має місце, та приготувалися діяти,
перевірте, чи не загрожує небезпека вам та оточуючим. Уважно огляньте та спробуйте визначити наступне:
1. Чи безпечне місце події?
2. Що трапилося?
3. Скільки постраждалих?
4. Чи в змозі оточуючі вам допомог
ти?
Коли ви проводите огляд місця події, звертайте увагу на все те, що може загрожувати вашій безпеці та безпеці оточуючих: оголені електричні дроти, падаючі уламки, інтенсивний дорожній рух, пожежа, дим, шкідливі випаровування, несприятливі пого-дні умови, занадто велика глибина водойми або сильна течія (Мал. 3-1). Якщо вам загрожує будь-яка небезпека, не наближайтесь до постраждалого. Миттєво викличте «швидку допомогу» та належну аварійну службу або міліцію для отримання професійної допомоги.
Ніколи не наражайтеся на небезпеку, бо станете в ролі другого постраждалого. В ситуації підвищеного ризику допомога повинна надаватися фахівцями служб, які мають відповідну підготовку та спорядження.
Намагайтеся визначити, що сталося. Звертайте увагу на деталі, які можуть вам підказати причини події та отриманих травм. Предмети, такі, як осколок розбитого скла, впала драбина або розлиті пузирки з ліками, здатні пролити світло на те, що сталося. Ці деталі особливо важливі, якщо постраждалий знаходиться без свідомості або свідки події відсутні.
Подивіться, чи немає на місці випадку інших постраждалих. Цілком можливо, що спочатку ви могли їх не помітити. При дорожньо-транспортній ава-
рії відчинені дверцята автомобіля іноді говорять про те, що другий постраждалий покинув місце події. Якщо один постраждалий стогне від болю або стікає кров'ю, ви можете не помітити другого постраждалого, який знаходиться без свідомості. Легко випустити з виду немовля або маленьку дитину. Завжди дивіться, чи немає інших постраждалих, та коли необхідно, попрохайте оточуючих взяти участь в наданні їм допомоги.
Не виключено, що люди, які знаходяться поряд, будуть в змозі розповісти вам про те, що трапилося або чим-небудь допомогти. Якщо на місці випадку знаходиться людина, яка знайома з постраждалим, вона може бути в курсі його захворювань або алергічних реакцій. Оточуючі люди можуть викликати «швидку допомогу», зустріти події машину і вказати дорогу до місця, звільнити місце пригоди від транспорту і допитливих та допомогти вам в наданні першої допомоги. Коли поряд з вами нікого немає, голосно покликати на допомогу.

наше опитування
Чи важливі для вас знання першої медичної допомоги

Так
Ні
Незнаю


популярне