Все про першу медичну допомогу

damkinet

навигация

в контексті

24 сентября 2008
Останньою сходинкою первинного огляду являється перевірка пульсу. Це включає визначення пульсу та виявлення сильної кровотечі і ознак шокового стану.
Коли людина дихає, її серце скорочується, тоді вам не треба перевіряти наявність пульсу. Якщо ж дихання відсутнє, ви повинні нащупати пульс постраждалого. Для визначення пульсу нащупайте сонну артерію на шиї постраждалого зі сторони, яка до вас ближче. Для цього знайдіть адамове яблуко (кадик) та перемістіть пальці в заглиблення, яке розташоване з боку шиї. Повільний або слабкий пульс буває важко визначити. Якщо вам цього не вдалося з першого разу, почніть знову з кадика. Коли ви вважаєте, що знайшли вірну точку, щупайте пульс не менше 10 секунд.
Коли пульс у постраждалого відсутній, необхідне проведення штучної вентиляції легень з одночасним натискуванням на грудину. Ця процедура зветься серцево-легеневою реанімацією. В розділі 6 ви дізнаєтесь, як її проводити.
Даний принцип включає в себе також виявлення сильної кровотечі. Вона має бути зупинена якнайшвидше.
Іноді у постраждалого може виникнути внутрішня кровотеча. Зовнішня та внутрішня кровотечі небезпечні переходом в шоковий стан. Шок являє собою серйозну проблему, яка виникає при великій втраті крові. При шоковому стані шкіра постраждалого може бути блідою та прохолодною на дотик. Про те, як надавати допомогу при виникнені шоку, ви дізнаєтесь в розділі 7.
Якщо у постраждалого, який знаходиться без свідомості, визначаються пульс та дихання, не залишайте його лежати на спині. Переверніть постраждалого на бік, щоб його дихальні шляхи були відкриті. Це положення називається стабільним. В цьому положенні язик постраждалого не закриває дихальні шляхи. Крім того, при цьому положенні блювотні маси, слиз та кров можуть вільно виходити з ротової порож-
нини, не викликаючи при цьому закупорки дихальних шляхів. В розділі 4 стабільне положення описується більш детально.





наше опитування
Чи важливі для вас знання першої медичної допомоги

Так
Ні
Незнаю


популярне