Невідкладні серцево-судинні стани

03 окт 2008, 09:14
Неотложные сердечно-сосудистые состояния
2 824
0
Невідкладні серцево-судинні стани
В цьому розділі описані шляхи розпізнання невідкладних серцево-судинних станів (що визначаються роботою серця та кровообігом) і надання першої допомоги. Ви навчитесь надавати допомогу хворому при серцевому нападі і проводити йому серцево-легеневу реанімацію при зупинці серця.
Система кровообігу
Система кровообігу разом з дихальною системою беруть участь в доставці кисню до всіх частин тіла. Через неї в організм подаються поживні речовини та видаляються продукти життєдіяльності. Система кровообігу включає в себе серце, кровоносні судини та кров
Серце — це м'язовий орган, розташований за грудиною. По артеріях та венах серце здійснює циркуляцію крові по всьому організму, пере-
качуючи близько п'ять літрів крові за хвилину.
Артерії представляють собою кровоносні судини, по яких кров поступає від серця в інші частини тіла. Існують також коронарні артерії, які забезпечують кров'ю саме серцеві тканини. Артерії розгалужуються на ще дрібніші судини, закінчуючись тонкими капілярами, які дозволяють здійснювати в клітинах обмін кисню та вуглекислого газу. Після цього ненаси-чена киснем кров по венах поступає знову до серця. Потім серце відкачує кров в легені, де вона знову насичується киснем перед поверненням до серця і попаданням в інші частини тіла. Цей процес називається циклом кровообігу. На малюнку 6—3 показано, як кров проходить через серце протягом цього циклу.
Робота, яка виконується серцем при перекачуванні крові, називається скороченнями. Електрична система серця спонукає його постійно скорочуватися з частотою 60—80 ударів на хвилину (у дорослої людини). Пульсація, яка відчувається при кожному скороченні в артеріях, розташованих близько до поверхні шкіри, називається пульсом.
Для здійснення подання кисню до клітин організму та забезпечення роботи усіх функцій серце повинно скорочуватися безперебійно.

Смотрите также: