Медицина и Здоровье » Первая помощь » Травмы опорно-двигательного аппарата » Причини і види травм опорно-рухової системи

Причини і види травм опорно-рухової системи

13 окт 2008, 04:59
Травмы опорно-двигательного аппарата
9 511
0
Причини і види травм опорно-рухової системи
Травми опорно-рухової системи відбуваються за різних обставин: при падінні, невправно-
му або несподіваному русі, або при автомобільній аварії. Існують чотири основних види травм опорно-рухової системи:
•_переломи,
•_вивихи,
•_розтяги або розриви зв'язок,
•_розтяги або розриви м'язів і сухожилля.
Переломи
Перелом — це порушення цілосності кістки. Він може бути повним і неповним, наприклад, коли кістка відколюється або в ній утворюється тріщина
.
Для відкритого перелому характерна наявність рани. Він відбувається при надмірному навантаженні на кінцівку, яке приводить до перелому кістки. Кінці зламаної кістки виходять назовні, розриваючи шкіру, або який-небудь предмет пробиває шкіряний покрив і викликає перелом кістки. Будь-яке пошкодження м'яких тканин в місці можливого перелому являється свідченням відкритого перелому. При закритому переломі, який найбільш розповсюджений, шкіряний покрив залишається неушкодженим. Відкритий перелом більш небезпечний, бо існує загроза занесення інфекції в рану або крововтрати.
Вивих
Вивих — це зміщення кістки по відношенню до її нормального положення в суглобі.

Вивихи звичайно відбуваються при застосуванні великої сили.

Коли голівка кістки виходить за межі свого нормального розташування, відбувається розтягнення та/або розрив зв'язок. Вплив великої сили, яка приводить до вивиху, може також викликати перелом кістки і пошкодження близько розташованих нервів і кровоносних судин. Вивих звичайно легко визначити по видній деформації суглобу.
Розтягнення і розриви зв'язок
Розтягнення зв'язок відбувається, коли кістка виходить за межі звичайної амплітуди руху. Надмірне навантаження на суглоб може привести до повного розриву зв'язок і вивиху кістки. При цьому не виключена можливість перелому кістки.
При легких розтягах зв'язок загоювання звичайно відбувається досить швидко. Постра-ждалий може протягом короткого часу відчува-
ти біль, але скоро зможе відновити фізичну активність при незначній болючості або повній її відсутності. Тому люди часто не звертають ніякої уваги на подібну подію і, в результаті, суглоб може бути травмований повторно. Тяжкі форми розтягу звичайно викликають сильний біль при незначному русі суглоба. Найбільш поширеними є розтяги зв'язок гомілкового і колінного суглобів, пальців і зап'ястя.
Іноді розтяг зв'язок може мати більш серйозні функціональні наслідки, ніж перелом. Зрощена після перелому кістка рідко ламається знову. А суглоб після розтягнення або розриву зв'язок може стати менш стійким, що підвищує імовірність повторної травми.
Розтягнення м' язів і сухожилля
М'язи і сухожилля також піддаються розтягам і розривам. Люди іноді говорять: «потягнув», «розірвав» м'язи. Подібні розтягнення звичайно викликаються підніманням важких речей, надмірною м'язовою роботою, різким або невправним рухом. Найбільш поширеними являються розтяги м'язів шиї, спини, стегна або гомілки. Розтягнення м'язів шиї і попереку можуть бути дуже болючими.
Як і у випадку розтягнення зв'язок, розтяги м'язів, якщо їм не надавати належної уваги, можуть приводити до повторних травм. Розтягнення м'язів може стати хронічним, особливо в ділянці шиї, попереку і стегна.
М'язовий спазм
Хоч цей стан не можна віднести до травми, м'язовий спазм являє собою різновид болю, який виникає при виконанні тяжкої фізичної праці, або коли рука чи нога протягом довгого часу знаходиться в одному і тому ж положенні. Масаж цієї ділянки, відпочинок, а також зміна положення звичайно є достатніми для зникнення болю. Судоми при перенапруженні м'язів в умовах перегріву можуть нагадувати м'язовий спазм, але відбуваються в результаті втрати м'язами рідини при виконанні фізичних вправ на жарі.

Смотрите также: