Все про першу медичну допомогу

damkinet

навигация

в контексті

13 октября 2008
М'які тканини включають в себе шари шкіри, жирову тканину і м'язи, які захи-
щають відділи, що розташовані глибше. Сама по собі шкіра являється найбільш розповсюдженим органом тіла. Вона служить захистом організму, регулює температуру тіла і виступає в якості дотикового органа за рахунок розташованих в ній нервових закінчень.
Шкіра має два шари. Зовнішній шар шкіри, епідерміс, служить перепоною мікробам, які викликають інфекцію. Більш глибокий шар, дерма, містить нерви, потові та жирові залози і багаточисленні кровоносні судини. Більшість пошкоджень м'яких тканин являються болючими і найчастіше супроводжуються кровотечею.
Під шкірою розташований жировий прошарок. Він допомагає підтримувати постійну температуру тіла. М'язи знаходяться під жировим прошарком.
В шкірі також виробляється вітамін Д і відкладаються мінеральні речовини.
У осіб з світлою шкірою її колір допомагає визначити стан здоров'я. Коли кров циркулює близько до поверхні шкіри, вона на вигляд розова і тепла на дотик. Але коли приплив крові до поверхні шкіри порушується, як, наприклад, в стані шоку, шкіра стає блідою та холодною. Подібні зміни важко визначити у осіб з темним кольором шкіри.
Більшість пошкоджень м'яких тканин захоплює зовнішні шари. Але при сильному зовнішньому впливі можливе пошкодження усіх шарів м'яких тканин.

наше опитування
Чи важливі для вас знання першої медичної допомоги

Так
Ні
Незнаю


популярне