Все про першу медичну допомогу

damkinet

навигация

в контексті

13 октября 2008
Мозок — центральна частина нервової системи — є головним органом люд-
ського організму. Він керує всіма функціями організму, включаючи дихальну систему і систему кровообігу. Мозок виконує три види функцій:
• сенсорні, дякуючи яким ми бачимо,
чуємо, маємо смакові відчуття, від
чуття нюху і дотику;
• моторні, які управляють рухами на
шого тіла;
• інтегровані, наприклад, ті, що конт
ролюють інші системи організму, а
також відповідають за свідомість,
пам'ять, мовну та емоційну діяль
ність.
Інформація, яку отримує і посилає мозок, проходить по нервах. Головний мозок з'єднаний із спинним мозком, який проходить всередині хребта. Нерви, які відходять від головного і спинного мозку, пронизують все тіло.
Нерви передають інформацію від органів до мозку і назад. Дякуючи чутливим нервам очей і вух, ми в змозі бачити і чути. По інших нервах від мозку до м'язів поступають команди, в результаті яких відбуваються рухи ніг і рук.
Інтегровані функції мозку більш складні. Звичайно ми зберігаємо відчуття орієнтації, знаходячись в стані бадьорості або при свідомості. Відчуття орієнтації в дійсності означає, що ми знаємо, хто ми, де ми знаходимось, який приблизно зараз час і день і що відбувається навколо нас в даний момент. Але рівень свідомості може бути різним. Наприклад, людина, яка отримала травму голови, може знаходитися при свідомості, але плутатися, коли її попросять назвати своє ім'я або розповісти, що трапилося.

наше опитування
Чи важливі для вас знання першої медичної допомоги

Так
Ні
Незнаю


популярне