Все про першу медичну допомогу

damkinet

навигация

в контексті

13 октября 2008
Опорно-рухова система складається з кісток, м'язів, зв'язок та сухожилля, які разом виконують кілька функцій:
• служать в якості опори тіла;
• захищають внутрішні органи;
• служать сховищем мінеральних речо
вин і виробляють кров'яні клітини;
• виробляють тепло;
• беруть участь в руховій функції. Дя
куючи кісткам рук і ніг, ми можем
пересуватися, піднімати предмети і
виконувати інші дії. Дрібні кістки
кисті і пальців дозволяють викону
вати точні рухи, які необхідні, на
приклад, при письмі. Дрібні кістки
стопи сприяють ходінню;
• в кістках накопичуються мінеральні
речовини, а в кістковому мозку виро
бляються кров'яні клітини.
За рахунок скорочення і розслаблення м'язової тканини забезпечується рухомість тіла. М'язи прикріплюються до кісток сухожиллям. При роботі м'язів виділяється тепло. М'язи служать захистом для кісток, нервів і кровоносних судин, виступаючи у ролі захисної оболонки.

Мозок, посилаючи нервові імпульси, дає накази м'язам виконувати рухові дії. М'язова діяльність може бути довільна і недовільна. Недовільною м'язовою діяльністю мозок керує автоматично, наприклад, роботою серця, діафрагми і кишечника. Серце скорочується з частотою від 60 до 80 ударів на хвилину без будь-яких вказівок з нашого боку. Довільні рухи м'язів, наприклад, ніг і рук, знаходяться під контролем свідомості.
Скелет
Скелет складається з 206 кісток різного розміру і форми, утворюючи каркас, на якому формується тіло . Скелет захищає життєво важливі внутрішні органи і м'які тканини. Череп і хребет захищають головний та спинний мозок. Ребра захищають серце і легені. Кістки, які можна побачити або прощупати під шкірою, являються орієнтиром для визначення місця положення внутрішніх органів.
Кістки
Кістки різні по своєму розміру і конфігурації. Вони являються найбільш ламкими в місцях зміни форми і звичайно ламаються в цих точках.
Кістки становлять собою тверду щільну і міцну тканину. Деякі кістки служать для сховища та вироблення червоних кров'яних клітин. Переломи кісток можуть викликати кровотечу і, звичайно, болючі. Подібна кровотеча, якщо її не зупинити, може стати загрозою життю постраждалого.
М'язи
М'язи становлять собою м'які тканини. Всього у людини більш ніж 600 м'язів. Більша частина являється скелетними м'язами, які прикріплюються до кісток.
На відміну від інших м'яких тканин м'язи можуть розслаблятись або скорочуватись, забезпечуючи рухомість тіла. По нервах мозок посилає наказ м'язам про виконання певних рухів. Скелетні м'язи також захищають кістки, нерви і кровоносні судини. Більшість скелетних м'язів з кожного кінця приєднуються до кістки сухожиллям. М'язи та їх сухожилля проходять через суглоби. Контроль за управлінням м'язової діяльності може бути порушено внаслідок травм головного та спинного мозку, пошкодження нервів.
Суглоби
Суглоб розташований в місці з'єднання двох або більше кісток .
Більшість суглобів рухомі, хоча деякі з них спаяні разом, утворюючи однорідні структури, як, наприклад, кістки черепа.
Суглоби утримуються зв'язками. Всі суглоби характеризуються певною амплітудою рухів. Коли суглоб виходить за межі нормальної для нього амплітуди, це приводить до розтягу або розриву зв'язок цього суглобу. В результаті розтягнення або розриву зв'язок суглоб стає нестабільним, і це може привести до втрати працездатності. Нестабільні суглоби більш схильні до повторної травми.

наше опитування
Чи важливі для вас знання першої медичної допомоги

Так
Ні
Незнаю


популярне