Все про першу медичну допомогу

damkinet

навигация

в контексті
Якщо у постраждалого одночасно спостерігаються ознаки відмороження і гіпотермії, в першу чергу надавайте допомогу як при гіпотермії. Цей стан може привести до смерті, якщо людину терміново не зігріти. Але навіть в цьому випадку не варто залишати без уваги відмороження, яке при тяжкому ступені може привести до ампутації пошкодженої частини тіла.
Гіпотермія відноситься до невідкладних медичних станів. Слідуйте принципам надання першої допомоги і прийміть додатково спеціальні заходи при гіпотермії: « викличте «швидку допомогу»;
• поступово відігрійте постраждалого, загорну
вши його в ковдри або сухий одяг;
• не намагайтесь зігріти тіло постраждалого
дуже швидко. Не занурюйте його в теплу во
ду. Швидке обігрівання може викликати сер
цеві проблеми. Будьте надзвичайно уважни
ми при поводженні з постраждалим;

Профілактика
Зніяковіння, незвична манера поведінки. Температура тіла нижче 35° С.
Профілактика гіпотермії
Стан гіпотермії звичайно можна уникнути, керуючись здоровим глуздом і наступними правилами:
носіть головний убір і одяг із шерстяної тканини або хутра, які утворюють шар теплого повітря поміж тілом і одягом. Носіть багатошаровий одяг, щоб при необхідності ви могли зняти один із шарів, що дозволить вам регулювати температуру свого тіла. Закривайте частини тіла, що найбільш схильні до відмороження: пальці рук і ніг, вуха і ніс; споживайте більше теплого пиття, що сприяє кращій терморегуляції організму. Якщо гаряче пиття недоступне, пийте побільше простої води. Уникайте споживання напоїв, які містять алкоголь і кофеїн, так як вони перешкоджають виробленню тепла організмом; як тільки у вас починається остуда, укривайтеся в теплому місці і дайте організму зігрітися;
• якщо на холоді ваш одяг промоклий, як мож
на швидше змініть його на сухий.

Гіпотермія полягає в загальному переохолодженні тіла, коли організм не в змозі компенсувати втрату тепла.
Анатомія і фізіологія гіпотермії
При впливі холоду на організм відбувається звуження кровоносних судин, які розташовані близько до шкіряного покриву, і тепла кров прямує углиб тіла. Таким чином зменшується вихід тепла через шкіру і підтримується нормальна температура тіла. Якщо даний механізм не в змозі підтримувати постійну температуру тіла, у людини починається остуда, в результаті чого за рахунок м'язової діяльності виробляється додаткова кількість тепла. Гіпотермія відбувається внаслідок переохолодження всього організму при порушенні процесу терморегуляції. При гіпотермії температура тіла падає нижче 350 С. При цьому виникає серцева аритмія і в кінцевому підсумку відбувається зупинка серця. Настає смерть.
Причини гіпотермії
Гіпотермія викликається довгочасним впливом низьких температур, коли організм вже не
в змозі виконувати функцію терморегуляції. Такі фактори, як температура і вологість оточуючого середовища, стан шкіряного покриву (суха чи волога шкіра), сила вітру і тривалість впливу холоду, впливають на здібність організму регулювати температуру тіла перед настанням стану гіпотермії.
Деякі особи схильні до гіпотермії. До них належать:
• особи, які багато часу перебувають на холоді;
люди похилого віку;

Як завжди, слідуйте основним принципам надання першої допомоги. Якщо ви вважаєте, що стан постраждалого обумовлений перегріванням, терміново прийміть додаткові заходи першої допомоги.
Перша допомога при теплових судомах
• Помістіть постраждалого в прохолодне місце.
• Дайте йому охолодженої води або напою.
• Потягніть і помасажуйте м'язи.
Перша допомога при тепловому перевтомленні і тепловому ударі
• Помістіть постраждалого в прохолодне місце.
• Дайте йому охолодженої води або напою.
•Уважно спостерігайте за станом постраждалого, намагаючись не прогаяти ознак його погіршання.
• Розстебніть тісний одяг.
•Зніміть одяг, пропитаний потом.

Теплові судоми — болісні скорочення м'я-зів, звичайно займаючі литконожні м'язи або м'язи живота, — викликаються втратою рідини і мінеральних речовин в результаті інтенсивних фізичних вправ або роботи при високій або навіть помірній температурі оточуючого середовища.
Теплове перевтомлення — найбільш розповсюджений стан при перегріванні, який приводить до зневоднення організму, - - викликається фізичними вправами або працею в жарких умовах. Теплове перевтомлення розповсюджено серед атлетів, пожежників, будівельників, працівників промислових підприємств і інших категорій людей, які носять тяжкий спецодяг в жарких вологих умовах. В цьому випадку втрата рідини при потовиділенні не поповнюється в належній мірі. Це приводить до зменшення об'єму циркулюючої крові. Приплив крові до життєво важливих органів скорочується, оскільки організм намагається визволитися від надлишку тепла шляхом збільшення припливу крові до шкіряного покриву.
Тепловий удар — менш розповсюджений, але значно небезпечний невідкладний стан -виникає, коли ознаки і симптоми теплового перевтомлення залишаються без уваги. Розвиток теплового удару відбувається, коли організм не в змозі забезпечити охолодження тіла, поступово починає давати перебої в роботі. Процес потовиділення припиняється із-за низького вмісту рідини в клітинах організму. В результаті цього порушується терморегуляція, що приводить до різкого підвищення температури тіла. В решті решт вона піднімається до рівня, при якому мозок і інші життєво важливі органи не можуть функціонувати нормально.наше опитування
Чи важливі для вас знання першої медичної допомоги

Так
Ні
Незнаю


популярне