Все про першу медичну допомогу

damkinet

навигация

в контексті

13 октября 2008
Організм людини звичайно сам добре регулює температуру тіла. Проблеми виникають, коли організм перестає справлятися з терморегуляцією при дії на нього дуже високої температури.
Дуже жарко може бути як всередині приміщення, так і зовні, але невідкладні стани можуть виникнути навіть при не дуже високій температурі. Перенесення жари людиною залежить від вологості повітря, вітру, одягу, від житлових і робочих умов, фізичної діяльності, віку і стану здоров'я.
Теплові судоми, теплове перевтомлення і тепловий удар виникають внаслідок дії високої температури. М'язові судоми представляють найменш серйозну проблему, але можуть приводити до теплового перевтомлення або теплового удару. Тепловий удар відноситься до невідкладних станів і, якщо не прийняти необхідних заходів по охолодженню тіла, може викликати коматозний стан і смерть.
Анатомія і фізіологія невідкладних станів, які виникають при гіпертермії
Для нормального функціонування організму температура тіла повинна залишатися постійною. Нормальною вважається температура тіла 36,6°С. При перетворенні їжі в енергію і при м'язових скороченнях організм виробляє тепло.
Тепло завжди розповсюджується від теплих ділянок тіла до більш холодних. Так як тіло людини звичайно тепліше оточуючого повітря, воно, як правило, віддає тепло назовні. Організм регулює температуру тіла шляхом постійного балансу між втратою тепла і його утворенням (Мал. 11-3). Тепла, що виробляється при щоденній діяльності, звичайно досить для компенсації середніх теплових втрат. Коли кількість тепла в організмі підвищується, його надлишок виділяється через шкіру. Кровоносні судини шкіряного покриву розширюються, щоб віддати більше тепла. Тепло виводиться з організму, і відбувається охолодження тіла
Коли температура оточуючого повітря висока, основним засобом охолодження є випаровування поту. Виділення поту посилюється при підвищенні температури тіла. Але при високій вологості оточуючого повітря піт випаровується повільно, що не приводить до охолоджуючого ефекту.
Причини, які викликають невідкладні стани при гіпертермії
Причиною гіпертермії являється надмірна кількість тепла в організмі. Це залежить від таких факторів, як температура оточуючого повітря, вологість, сила вітру. Фізична діяльність або заняття спортом в спекотних умовах підвищують ризик виникнення невідкладних станів. Певні індивідуальні фактори можуть сприяти виникненню подібних станів у деяких осіб, а саме:
•фізична робота або заняття спортом на відкритому повітрі; • похилий вік;
•малюковий вік;
• проблеми зі здоров"ям;
• захворювання, пов'язані з перегріванням в
минулому;
• захворювання серця або інші стани, які ви
кликають порушення кровообігу;
• прийом лікарських препаратів, які сприя
ють виведенню рідини з організму (сечогінні
засоби).

наше опитування
Чи важливі для вас знання першої медичної допомоги

Так
Ні
Незнаю


популярне