Все про першу медичну допомогу

damkinet

навигация

в контексті

24 сентября 2008
Іноді людей турбує питання юридичної відповідальності, зв'язаної з наданням першої допомоги. При умові, що ваші дії цілеспрямовані і обережні, вас не повинна турбувати проблема судового розгляду.
Відповідно з думками спеціалістів у галузі першої допомоги цілеспрямованими являються наступні дії:
• пересування постраждалого треба проводити
лише в тих випадках, коли його життю за
грожує небезпека;
• перш ніж приступити до надання подальшої
допомоги, забезпечте прохідність дихальних
шляхів постраждалого, перевірте у нього на
явність дихання та пульсу;
• викликайте «швидку допомогу» для отри
мання кваліфікованої медичної допомоги;
• до прибуття «швидкої допомоги» не припи
няйте надання першої допомоги постражда
лому, коли він знаходиться у критичному
стані.
Пам'ятайте, коли постраждалий знаходиться при свідомості, ви спочатку повинні одержати його дозвіл на подання першої допомоги. Виняток робиться тільки у випадку з дітьми, коли поряд немає їх батьків або опікунів. Якщо постраждалий відмовив вам, не намагайтеся надавати допомогу, але по можливості знаходьтеся біля постраждалого, попросивши кого-небудь викликати «швидку допомогу». Прибулі співробітники «швидкої допомоги» самі впораються з ситуацією, що склалася. Коли постраждалий знаходиться без свідомості або не в змозі відповісти вам по причині хвороби чи отриманої травми, ви можете вважати, що дозвіл отримано. Теж саме розповсюджується на малюків і дітей без супроводжуючої особи.
При будь-яких обставинах вам слід керуватися здоровим глуздом і отриманими навиками. Не намагайтеся робити те, що виходить за рамки пройденого курсу навчання. Від вас не вимагають творити чудеса або наражати своє життя небезпеці. Користуйтеся набутими навиками, проявляйте турботу і обережність.

наше опитування
Чи важливі для вас знання першої медичної допомоги

Так
Ні
Незнаю


популярне