Все про першу медичну допомогу

damkinet

навигация

в контексті

24 сентября 2008
Готовність до невідкладної ситуації сприяє оперативному поданню допомоги постраждало-му. Курс навчання першій допомозі дає вам план дій на випадок будь-якої невідкладної ситуації. Чітке усвідомлення ваших дій також допомагає здолати перепони, які виникають при наданні першої допомоги.
Більшість нещасних випадків трапляються вдома, тому ви в змозі підготувати себе та членів вашої родини до будь-якої несподіванки вже зараз, а також коли виконуватимете нижче приведені поради.
Аркуш з необхідними відомостями про вас і членів вашої родини приклейте на видному місці, наприклад, на дверці холодильника або кришці відсіку для мілких речей («бардачка») у вашому автомобілі (Мал. 1-1). Подібні дані повинні включати адресу, дату народження кожного члена родини, інформацію про стан здоров'я, про можливість алергічних реакцій, дозування і назву ліків, що приймаєте. Крім того, вкажіть ім'я та прізвище ваших лікарів та номери їх телефонів.
Поряд з кожним телефонним апаратом у вас вдома розташуйте відомості з номерами пожежної охорони (01), міліції (02), «швидкої медичної допомоги» (03), служби газу (04) і лікувальних центрів. Не забудьте також вказати вашу точну адресу і номер домашнього телефону. Слідкуйте за тим, щоб інформація не була застарілою. Як тільки діти навчаться користуватися телефоном, поясніть їм, як викликати служби екстреної допомоги.
Якщо ви маєте серйозне захворювання, наприклад, епілепсію, діабет, серцеві захворювання або алергію, при собі бажано мати записану інформацію про вашу хворобу, домашню адресу і телефони ваших родичів або друзів.
Навчайтеся і відпрацьовуйте навики надання першої допомоги на практиці.
Після проходження курсу по наданню першої допомоги необхідно періодично закріплювати отримані вами практичні навики, щоб завжди бути готовим до дії в невідкладній ситуації.
Старайтеся уявити, які невідкладні випадки можуть трапитися там, де ви живете чи працюєте, і відпрацюйте ваші дії при подібних ситуаціях.
Старайтеся зробити так, щоб ваша родина і співробітники по роботі знали, що необхідно зробити в будь-якій надзвичайній ситуації. Порадьте вашим знайомим також пройти курс по наданню першої допомоги.
Аптечку першої допомоги тримайте в легкодоступному місці у себе вдома, в автомобілі, в місцях роботи і відпочинку (Мал. 1-2). Зберігайте комплект аптечки в сухому місці і не забувайте поповнювати її запас, коли матеріали використані або закінчився термін їх зберігання.

наше опитування
Чи важливі для вас знання першої медичної допомоги

Так
Ні
Незнаю


популярне