Все про першу медичну допомогу

damkinet

навигация

в контексті

24 сентября 2008
Нещасний випадок може в значній мірі бути пов'язаний зі стресом. Реакція людей, які стали мимоволі свідками нещасного випадку, різна, тому важливо вміти справитися з психологічною ситуацією, яка склалася після пригоди.
Наша реакція залежить від особистих факторів, таких, як характер, рівень стресу, який ми відчуваємо в даний момент, тих випадків травм, з якими ми зіткнулися в минулому. Не існує адекватних або неадекватних реакцій. У деяких людей сильні емоції можуть проявлятися негайно, у інших — реакція на них виникає через години або навіть дні після пригоди. Є люди, які бурхливо реагують на те, що діється, і це може супроводжуватися плачем, тремтінням, м'язовим напруженням, нудотою, слабістю.
Психологічна реакція оточуючих також буває особливо сильною, коли постраждалий гине у них на очах. Треба усвідомлювати, що не кожний постраждалий, якого ми намагаємося врятувати, в змозі вижити. Частіше це визначається обставинами, непідвладними нашій волі. Психологічна реакція на те, що трапилось, може виражатися в почутті недовіри, злості, страху і провини. Буває, що людина ніби по-новому переживає ту картину або може страждати від нічних кошмарів.
Для здолання психологічних наслідків нещасного випадку:
• не забувайте, що навіть сильна реакція є при
родною і нормальною. Характер її проявлення
індивідуальний для кожної людини;
• старайтеся не знаходитися в самотині після
нещасного випадку, якщо він справив на вас
тяжке враження;
• поділіться вашими переживаннями з близьки
ми. При необхідності зверніться до лікаря;
• будьте турботливими і терплячими до самого
себе. Подумайте, як ви заспокоїли б налякану
дитину, а потім старайтеся заспокоїти себе та
ким чином;
• протягом кількох днів зробіть собі поблажли
вість. Не будьте надмірно вимогливими до се
бе, спробуйте чимось зайнятися, змініть обста
новку або рід діяльності, щоб тимчасово відво-
ліктися.
Використовуйте такий самий підхід, коли намагаєтеся допомогти своїм близьким і друзям здолати подібну проблему.
Ваша турбота про близького або друга, що зазнав психологічний стрес після пригоди, є особливо цінною. Намагайтеся викликати людину на розмову, щоб вона поділилася з вами своїми переживаннями. Вислухайте її з співчуттям. Не пробуйте перевести розмову на іншу тему.
Будьте уважними і чутливими до потреб і прохань людини, яка перенесла стрес. Наберіться терпіння, якщо людина потребує від вас більше часу і уваги, розповідаючи про свої переживання.
Спробуйте захистити людину, яка відчуває психологічну проблему, від інших стресових ситуацій.
Звертайте увагу на будь-яку несподівану поведінку, коли вона не минає довгий час або стає більш тривожнішою. При необхідності порадьте людині звернутися до лікаря.

наше опитування
Чи важливі для вас знання першої медичної допомоги

Так
Ні
Незнаю


популярне