Все про першу медичну допомогу

damkinet

навигация

в контексті
Якщо ви подбаєте про своє здоров'я вже зараз, в майбутньому ви від цього лише виграєте. Звичайні щоденні дії: приймання їжі, заняття фізичними вправами, відпочинок, робота і сон є основними компонентами здорового способу життя. І лише від вас залежить втілити це в життя.
Харчування
Здоровий спосіб життя розпочинається із здорового харчування. Правильна дієта являє собою збалансоване харчування, яке забезпечує функціонування, ріст, розвиток І відновлення організму людини. Ми завжди почуваємо себе комфортніше і щасливіше, якщо правильно харчуємося і здорові.
Здорове, збалансоване харчування передбачає наявність у щоденному раціоні основних видів продуктів: хліба, круп, картоплі, молочних продуктів, м'яса, риби, овочів та фруктів.
Практично вся споживана їжа являє собою суміш поживних елементів, тобто складається з різної кількості цукру, крохмалю, клітковини, жирів, білків, мінеральних солей, вуглеводів, вітамінів і води.
Проте необхідно знати, що таке поживний елемент і як організм його використовує.
Між тим багато з нас уживають в їжу продукти, в яких вміст солі, цукру і жирів дуже високий, і навпаки, клітковини та рідини недостатньо.
Однак наявність клітковини в раціоні має дуже важливе значення. Багатим джерелом клітковини є чорний хліб та овочі. Уживання протягом тривалого часу жирної їжі сприяє розвитку атеросклеротичних процесів в організмі людини, а уживання їжі із зменшеним вмістом солі, жиру та холестерину допомагає попередити деякі захворювання.

Ви можете уникнути багатьох проблем із здоров'ям, підтримуючи свою нормальну вагу. Збиткова вага сприяє розвитку серцевих захворювань, високого кров'яного тиску, діабету та хвороби жовчного міхура. До цих захворювань призводить не стільки сама вага, скільки жир. Підтримання правильної ваги тіла позитивно позначається на здоровії і на стані в цілому. Поліпшується самопочуття, і ми почуваємо себе енергійнішими. Якщо ви не впевнені, чи збитковий жировий прошарок вашого тіла, зверніться за порадою до лікаря, оскільки відсотковий вміст жиру в організмі не можна визначити, виходячи лише із ваги тіла.
Втрата ваги, особливо жиру, є справою нелегкою. Вага визначається балансом харчування та фізичної активності. Якщо ви споживаєте більше калорій, ніж витрачаєте, ваша вага зростає. Якщо витрачання калорій більше, ніж їх споживання, вага зменшується. Пристрасне бажання швидко схуднути може мати і негативні наслідки, оскільки організм не одержує достатнього харчування. Уникайте непомірно суворих дієт і будь-яких сумнівних препаратів, які обіцяють швидкий ефект.
Для того, щоб позбутися зайвої ваги, дотримуйтесь таких принципів.
• Вага може варіюватися день у день через різний вміст рідини в організмі, тому вимірюйте вагу у визначений час і день тижня.
• Зменшіть споживання калорій, але зробіть це поступово. Дуже швидке або значне зменшення ваги може завдати шкоди вашому здоров'ю.
• Регулярні фізичні вправи — ключовий елемент контролю над вагою тіла. Будь-яка фізична діяльність — прогулянка до автобусної зупинки, піднімання по сходах, прибирання домівки — спалює калорії. Чим більше ви активні фізично, тим більше витрачається калорій.

Дослідження показали, що фізичні вправи благотворно впливають на серце, легені, кровоносні судини та м'язову систему і сприяють профілактиці розвитку серцево-судинних захворювань та багатьох форм раку. Фізичні вправи також допомагають нам почувати себе активнішими та енергійнішими, ми більше подобаємося самі собі. Навіть якщо у вас залишається мало часу на заняття спортом, тренуйте свою серцево-судинну систему, це допоможе вам:
• справлятися з щоденними стресовими ситуаціями,
• підтримувати нормальну вагу,
• протистояти інфекції,
• підвищити самооцінку,
• поліпшити сон.
Для підтримання тонусу серцево-судинної системи серце необхідно тренувати. Намагайтесь займатися фізичними вправами принаймні три рази на тиждень протягом 20—30 хвилин в режимі оптимальної частоти серцевих скорочень (пульсу) під час тренування. Цей режим становить від 65 до 80 відсотків максимально допустимої для вашого віку частоти пульсу, яка повинна знижуватися в міру збільшення віку. В таблиці вказана оптимальна частота серцевих скорочень під час тренування для різних вікових груп.
Оптимальна частота пульсу при температурі (удари):

Алкоголь уживається в суспільстві дуже широко. Існує небезпечний прямий зв'язок між уживанням алкоголю та аварійністю на дорогах. І хоч мільйони людей уживають міцні напої, вино або пиво, у великих кількостях алкоголь шкідливий для здоров'я. Незалежно від ситуації найважливішим є відповідальне та свідоме відношення до уживання алкоголю.
Чим пояснюється зловживання алкоголем?
Деякі люди зловживають алкоголем, тому що:
• це атрибут застілля;
• відчувають тиск оточуючих;
• бажають відійти від проблем;
• бажають уникнути конфлікту;
• бажають зняти стрес;
• так прийнято в сім'ї;
• бажають зняти стан похмілля.

У повсякденному житті на людей впливає природне радіоактивне випромінювання. Його рівень у різних місцях неоднаковий і залежить від багатьох факторів, а саме: наявності гірської місцевості, підземних порід, висоти над рівнем моря, наявності бетону та інше. Порівняно з цим, природна радіація має стабільний стан ядер без доповнення надмірної маси речовини. У випадку катастрофи люди можуть стати об'єктами як внутрішнього, так і зовнішнього радіаційного впливу.
Зовнішня дія має місце, коли радіоактивні частинки/випромінювання поступають ззовні і проникають через шкіряний покрив. Внутрішня дія виникає, коли радіоактивні частинки попадають в організм людини через дихальні шляхи та травну систему.
Відміна радіоактивної дії залежить від багатьох факторів: від зони зараження, від того, на яку частину тіла діяла радіація, від виду радіоактивного випромінювання, від потужності та природи радіації. Джерелами радіації можуть бути: альфа-частинки,- бета-частинки, гамма-випромінювання.наше опитування
Чи важливі для вас знання першої медичної допомоги

Так
Ні
Незнаю


популярне