Все про першу медичну допомогу

damkinet

навигация

в контексті

15 сентября 2016
У повсякденному житті на людей впливає природне радіоактивне випромінювання. Його рівень у різних місцях неоднаковий і залежить від багатьох факторів, а саме: наявності гірської місцевості, підземних порід, висоти над рівнем моря, наявності бетону та інше. Порівняно з цим, природна радіація має стабільний стан ядер без доповнення надмірної маси речовини. У випадку катастрофи люди можуть стати об'єктами як внутрішнього, так і зовнішнього радіаційного впливу.
Зовнішня дія має місце, коли радіоактивні частинки/випромінювання поступають ззовні і проникають через шкіряний покрив. Внутрішня дія виникає, коли радіоактивні частинки попадають в організм людини через дихальні шляхи та травну систему.
Відміна радіоактивної дії залежить від багатьох факторів: від зони зараження, від того, на яку частину тіла діяла радіація, від виду радіоактивного випромінювання, від потужності та природи радіації. Джерелами радіації можуть бути: альфа-частинки,- бета-частинки, гамма-випромінювання.
Фізичні властивості іонізуючих випромінювань
Вид випромінювання: Альфа
Енергія випромінювання, МеВ -1 — 10
Швидкість у вакуумі км/с -20000
Довжина пробігу в повітрі -До 20 см
Довжина пробігу в тканині -До 5мкм
Вид зараження -Внутрішнє

Вид випромінювання: Бета
Енергія випромінювання, МеВ - 0,1 — 2
Швидкість у вакуумі км/с –270 000
Довжина пробігу в повітрі - До 15м
Довжина пробігу в тканині – До 1 см
Вид зараження - Зовнішнє,

Вид випромінювання:
Енергія випромінювання, МеВ - 0,1 —20
Швидкість у вакуумі км/с –300 000
Довжина пробігу в повітрі –> 100 м
Довжина пробігу в тканині – > 10см
Вид зараження - Зовнішнє,

Негайні наслідки радіоактивного зараження виникають рідко, винятком може бути радіаційна катастрофа, коли людина знаходиться дуже близько від джерела радіації. Наслідком цього є «гостра променева хвороба», яка може привести до смерті.
Найбільш чутливими до радіаційної дії вважаються : щитовидна залоза, кістковий мозок, легені, шкіра, шлунок. Не всі люди, що зазнали радіоактивного впливу, через деякий період можуть захворіти. Якщо користуватись захисними засобами, можна значно зменшити ризик радіоактивного зараження.
Питання про можливості довгочасних та відстрочених наслідків (наприклад, раку) при дії невеликих доз радіації до цього часу залишається відкритою темою для дискусії. Адекватні заходи захисту можуть бути доказом профілактики цих ускладнень.

наше опитування
Чи важливі для вас знання першої медичної допомоги

Так
Ні
Незнаю


популярне