Фізичні вправи

15 сен 2016, 23:54
Здоровый образ жизни
2 534
0
Фізичні вправи
Фізичні вправи
Дослідження показали, що фізичні вправи благотворно впливають на серце, легені, кровоносні судини та м'язову систему і сприяють профілактиці розвитку серцево-судинних захворювань та багатьох форм раку. Фізичні вправи також допомагають нам почувати себе активнішими та енергійнішими, ми більше подобаємося самі собі. Навіть якщо у вас залишається мало часу на заняття спортом, тренуйте свою серцево-судинну систему, це допоможе вам:
• справлятися з щоденними стресовими ситуаціями,
• підтримувати нормальну вагу,
• протистояти інфекції,
• підвищити самооцінку,
• поліпшити сон.
Для підтримання тонусу серцево-судинної системи серце необхідно тренувати. Намагайтесь займатися фізичними вправами принаймні три рази на тиждень протягом 20—30 хвилин в режимі оптимальної частоти серцевих скорочень (пульсу) під час тренування. Цей режим становить від 65 до 80 відсотків максимально допустимої для вашого віку частоти пульсу, яка повинна знижуватися в міру збільшення віку. В таблиці вказана оптимальна частота серцевих скорочень під час тренування для різних вікових груп.
Оптимальна частота пульсу при температурі (удари):

Вік (років) - 20. Оптимальна частота
пульсу при тренуванні (удари)- 130-160

Вік (років) - 30. Оптимальна частота
пульсу при тренуванні (удари)- 123-152

Вік (років) - 40. Оптимальна частота
пульсу при тренуванні (удари)- 117-144

Вік (років) - 50. Оптимальна частота
пульсу при тренуванні (удари)- 110-136

Вік (років) - 60. Оптимальна частота
пульсу при тренуванні (удари)- 104-128

Вік (років) - 70. Оптимальна частота
пульсу при тренуванні (удари)- 98-120

Вік (років) - 80. Оптимальна частота
пульсу при тренуванні (удари)- 91-112

Під час тренування періодично вимірюйте ваш пульс, щоб перебувати в допустимому діапазоні. Вправи повинні бути тривалими та енергійними для підтримання цієї оптимальної частоти. Однак підхід типу «без болю нічого не досягнеш» не є прийнятним в даному випадку.
Навпаки, виникнення болю свідчить про те, що ви займаєтесь неправильно. Обов'язково робіть розминку перед виконанням вправ, які вимагають великого навантаження. Також слід зробити перерву, щоб «охолонути» після вправ.
Намагайтесь звичайні щоденні дії перетворити у вправи. По можливості ходіть швидкими кроками. Використовуйте сходи замість ліфта. При перегляді телевізійних передач або слуханні музики сядьте за велосипедний тренажер. Чим більше задоволення приносять вам ці вправи, тим швидше вони ввійдуть у звичку.
Якщо ви тривалий час не були фізично активними або хворіли, зверніться до лікаря, перш ніж почати програму тренувань.

Смотрите также: