Vince Taylor

Vince Taylor - Amerikai testépítő, 1956. augusztus 25-én született az USA-ban, a marylandi Havre de Grace városában, egy hétköznapi farmer családjában. Vince egész gyermekkorát szülővárosában töltötte, és segített szüleinek a házimunkában. Gyerekkora óta hozzászokott a nehéz fizikai munkához, erős és erős volt az éven túl is. Az iskolát sikeresen befejezve a fiú egy helyi üzleti főiskolán folytatta tanulmányait, majd a diploma kézhezvétele után úgy döntött, elmegy egy hónapra meglátogatni Németországban élő bátyját, és közben egy kis pihenőt tart. további munkalehetőség...

Vince el sem tudta képzelni, hogy ez az utazás mennyire megváltoztat mindent nyugodt és kimért életében. Először is, a főiskola elvégzése után a fiatal diplomás nem tudott dönteni a jövőbeli szakmaválasztásról, de Németországban Vince egy jó, jól fizető állást kapott, pontosan azt, amiről álmodott. Így hosszú időre megállapodott, és Németországban maradt, polgári szakemberként dolgozott a német hadseregben. Nos, másodszor pedig ez a végzetes lépés hozta meg Vincét egy idő után a súlyemelő és testépítő csarnokba

Vince álma volt, hogy csatlakozzon a „vassporthoz”, és testépítő legyen személyes ismeretség után honfitársával - John Brown, aki Németországban volt a berlini regionális versenyen, ahol az egykori amerikai bajnoknak példás nyitópózt kellett teljesítenie. John Brown gyakorlott szemmel tapasztalt magasságából azonnal felismerte Vince-t nagy genetikai, természetes potenciál és vállalta, hogy megmutatja neki a testépítés alapjait. Amint azt sejteni lehetett, idővel ezek az „alapok” közvetlen edzői munkává nőttek, és végül a világ közössége tudomást szerzett egy új csillag megjelenéséről a testépítő égbolton. Vince Taylor így lett a világ egyik legjobb testépítője.

175

Vince élete nem volt mentes a furcsaságoktól: élete legelső versenyén (az 1983-as német torna „Mr. Berlin”) a leendő 1-esnek sikerült... Sorsdöntő véletlenül blokkolt két balesetben összeütköző autó az utat, és nem engedte, hogy a leendő bajnok időben odaérjen a tornára. Valaki ezt valamiféle ómennek vagy felülről jelnek tartaná, és visszautasítaná a továbbképzést és a versenyeken való részvételt... De nem a mi hősünk - 5 év állandó konditerem után Vince nyer a tornán:"NPC National" 1988-ban, és pontosan egy évvel később hódít első helyen a legnagyobb versenyen - "Bajnokok éjszakája". Egy ilyen hangzatos győzelem után Vince Taylor rajongók ezreit szerez, igazi sztárrá, a közönség kedvencévé válik. Most új célja az arany az éves Mr. Olympia tornán. Sikeresen versenyzett és magabiztosan nyert, hihetetlenül kemény versenyt biztosítva olyan testépítő legendáknak, mint Shawn Ray, Dorian Yates, Flex Wheeler, Lee Haney, akik még keresletesebbé és népszerűbbé váltak.